A-z - Animals

tonzilių

Šiame įraše gali būti filialų nuorodų į mūsų partnerius, tokius kaip „Chewy“, „Amazon“ ir kt. Šie pirkiniai padeda mums tęsti „AZ Animals“ misiją – šviesti pasaulio rūšis.

Ar galite įsivaizduoti dramblį su iltimis kaip kastuvais?

Būtent taip atrodė priešistoriniai platydontai, toli giminingi šiuolaikiniams drambliams. Jis gyveno mioceno laikotarpiu ir naudojo savo iltis labiau kaip kastuvą, kad įneštų augalus į alkaną burną. Plokščiadantis dramblio kaulas turi iltis nuo viršaus iki apačios ir yra unikalios išvaizdos senovės gyvūnas.

Platybelodon rūšys, tipai ir moksliniai pavadinimai

Nors jo pavadinimas gali priminti plekšnį, iš tikrųjų jis glaudžiai susijęs su drambliu. Vienintelės Platybelodon genties rūšies mokslinis pavadinimas yra Platybelodon danovi . Tai reiškia „plokščias ieties dramblio kaulas“, nurodant jų kamienų ir ilčių formą ir funkciją. Tai senoviniai šiltakraujai žinduoliai.

Platybelodon yra Amebelodontidae šeimos narys. Visi šios šeimos gyvūnai yra išnykę, bet apima Proteodoncus , Archaeodoncus ir Protanancus . Ši šeima kartu su šiuolaikiniais drambliais priklauso proboscis būriui. Tai buvo vieni didžiausių savo laikų sausumos žinduolių ir iki šiol yra vieni didžiausių.

Platybelodon priklauso Phylum Chordate ir Kingdom Animalia . Visa jo klasifikacija pateikiama žemiau, kad parodytų, kaip jis tinka gyvūnų karalystėje.

tonzilių

karalystė gyvūnų pasaulis
Durys akordas
Įsakymas Proboscis
šeima Dantų
Gene tonzilių
rūšių tonzilių

aprašymas ir dydis

Platybelodonai buvo šiek tiek mažesni nei dauguma šiuolaikinių dramblių. Jie gali būti iki 10 pėdų ilgio ir sverti apie 2 ar 3 tonas. Palyginimui, Azijos dramblys yra apie 20 pėdų ilgio ir sveria iki 4 tonų. Afrikinis krūminis dramblys yra didžiausias iš dramblių, jo ilgis siekia 24 pėdas ir sveria iki 7 tonų. Jie yra didžiausi šiandien egzistuojantys sausumos žinduoliai.

Read more  Himalayas

Šios senovinės proboscis išsiskyrė kastuvo formos iltimis. Jie turėjo kamienus, panašius į kitų jų laikų ir šių dienų proboscius . Jų viršutiniai dantys yra tiesiai po kamienais. Jų apatinės iltys siekia 2 ar 3 pėdas. Jis pritvirtintas kaip šakutė ir naudojamas maistui semti.

Iš tikrųjų iltys yra dantys, o platidoniniai rykliai turi dantytus dantis, kurie padeda perpjauti kietą augmeniją. Jie galėjo išsemti augalus kaip kastuvus. Kadangi jų apatiniai dantys yra tokie dideli, jie taip pat gali nulupti žievę.

3D platybelodono atvaizdas baltame fone
10 pėdų ilgio ir 2 ar 3 tonas sveriantis plačiajuostis buvo šiek tiek mažesnis nei šiuolaikiniai drambliai.

©Warpaint/Shutterstock.com

Dieta – ką valgo jūsų tonzilės?

Šie priešistoriniai drambliai buvo žolėdžiai, maitinosi augalais. Jų mitybą greičiausiai sudarė vandens augalai, iškasti iš pelkių, kuriose jie gyveno.

Jie taip pat gali valgyti žievę ir augalus. Platybelodonai būtų sugriebę medžių kamienus iltimis ir pakratę arba nuplėšę kamieną, kad pašalintų maistą. Plokšti dantys susmulkina augalus, kai jie maitinasi.

Jų iltys greičiausiai buvo naudojamos ne valgymui, o gynybai. Platybelodonas turėjo aštrius dantis apatinio žandikaulio priekyje, atskirai nuo ilčių, todėl jis galėjo susmulkinti lapus į mažus gabalėlius, kad galėtų vartoti.

Buveinė – kada ir kur gyvena

Remiantis iškastinių radinių duomenimis, plokščiadantieji rykliai gyveno mioceno laikotarpiu. Ši priešistorinė istorija tęsėsi nuo neogeno laikotarpio nuo 230 000 iki 5,3 milijono metų. Tai įvyko dar ilgai po to, kai dinozaurai buvo sunaikinti, kai prieš 66 milijonus metų į Žemę atsitrenkė asteroidas.

Platybelodonas gyveno dabartinėje Afrikoje, Azijoje ir prie Juodosios jūros. Tai taip pat yra sritys, kuriose gyvena šiuolaikiniai drambliai, nors šiuo metu yra daug rūšių. Yra tik viena Platybelodon rūšis, ir yra įrodymų, kad jie gyvena šioje plačiai paplitusioje vietovėje.

grėsmės ir plėšrūnai

Daugelis žinduolių, įskaitant mėsėdžius, išsivystė mioceno metu. Kardadantės katės ir jų artimi giminaičiai pradėjo vystytis ir galėjo tapti pagrindiniais plėšrūnais. Platybelodonas buvo didelis, palyginti su daugeliu rūšių, tačiau jis vis tiek buvo pažeidžiamas plėšriųjų plėšrūnų.

Read more  8 Brown Cat Breeds and Brown Cat Names

Sužalojimai ir ligos visada buvo grėsmė senovės gyvūnams. Jei platybelodonai varžysis dėl maisto ar porų, jų iltys sužeis viena kitą. Šie sužalojimai gali lengvai kelti pavojų gyvybei, nes susilpnina gyvūnus, todėl jie tampa lengviau grobiu alkaniems plėšrūnams.

jaunas hinokis

Mokslininkai nežino, kiek jauniklių vienu metu turi suaugusi plekšnio patelė. Tačiau kadangi šie gyvūnai yra žinduoliai, jie žino, kad pagimdė gyvus jauniklius. Šie kūdikiai buvo labiausiai pažeidžiami platisaurus. Šiuolaikiniai drambliai gyvena bandose, kad apsaugotų savo jauniklius. Toks elgesys gali būti būdingas ir jų protėviams, plokščiadantiesiems rykliams.

Radiniai ir fosilijos – kur buvo rasta

Rusų paleontologas AA Borissiakas pirmasis aprašė platiriną moksliniame tyrime 1927 m. Savo aprašymą jis grindė egzemplioriais, rastais Rytų Europos Šiaurės Kaukazo regione, kuris apima Rusiją ir yra tarp Juodosios ir Kaspijos jūrų.

Henris Fairfieldas Osbornas ir Walteris Grangeris praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje paskelbė platizofago, kuris vėliau tapo Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinio gamtos rezervato Niujorke dalimi, gyvavimo etapų ir vystymosi tyrimus. Populiarūs eksponatai Istorijos muziejuje. Tačiau ekspozicijoje nėra tikrų fosilijų. Tai rodo, kaip mokslininkai ir tyrinėtojai mano, kaip atrodė šie gyvūnai, remiantis keliais egzemplioriais, rastais nuo 1930 m.

Išnyko – kada išnyko?

Šiuolaikiniai drambliai yra paskutiniai likę proboscis būrio nariai. Platybelodon ir kitos šios eilės gentys išnyko mioceno metu ir vėliau. Mokslininkai tiksliai nežino, kodėl šie žinduoliai išnyko. Kaip ir daugumai rūšių, labiausiai tikėtinas paaiškinimas yra tas, kad konkurencija dėl išteklių, pavyzdžiui, maisto, apsunkino jų išgyvenimą iki šių dienų.

Augalijos pokyčiai mioceno metu paveikė ne tik augalus, bet ir jais maitinusius gyvūnus.

Į ryklius panašūs gyvūnai

  • Afrikos dramblys: kartu su Azijos drambliu, tai yra vieninteliai išgyvenę plekšnės giminaičiai. Jie turi iltis ir kamienus, panašius į jų protėvius. Jų žandikauliai tapo mažesni ir neatlieka kastuvo funkcijos, kaip platytodonas.
  • Amebelodonas: Šie snapeliai taip pat turėjo suplotas apatines iltis, kurios buvo naudojamos kaip kastuvai. Jie gyveno Šiaurės Amerikoje mioceno epochoje.
  • Mamutas: Vienas garsiausių senovės proboscių buvo mamutas. Jie turi ilgas, išlenktas iltis, kurios paprastai yra daug didesnės nei platidono. Jie gyveno nuo plioceno, maždaug prieš 5 milijonus metų, iki holoceno, maždaug prieš 4000 metų. Jie gyveno su ankstyvaisiais žmonėmis.
Read more  Honey badger

Peržiūrėkite visus 187 gyvūnus, prasidedančius raide P

Platybelodonas gyveno neogeno ir mioceno epochose. Šis laikas priešistorinėje istorijoje truko nuo 2,3 iki 5,3 milijono metų.

Platybelodonai gali būti iki 10 pėdų ilgio ir sverti apie 2 ar 3 tonas. Vienas iš labiausiai atpažįstamų jų bruožų yra apatinis žandikaulis, kuris paprastai yra 2 ar 3 pėdų ilgio.